Connect with us
Reklama

Aktuality

Jak by umělá inteligence mohla prospět celému dodavatelskému řetězci drůbeže

Published

on

Nové technologie mění způsob chovu, zpracování a prodeje. Umělá inteligence (AI) může pomoci dodavatelskému řetězci drůbeže v řešení budoucích výzev ve výrobě, zpracování a dokonce i spotřebitelském marketingu.

„Toto století je o datech a simulaci toho, co se děje nyní v operacích a budoucích scénářích, a o tom, jak se na ně připravit,“ řekl Richard Boyd, generální ředitel společnosti Tanjo. Umělá inteligence zahrnuje řadu digitálních technologií, včetně expertních systémů, dolování dat, prediktivní analýzy, strojového učení, neuronových sítí, genetických algoritmů a dalších.

Jednou z největších obav spojených s umělou inteligencí a dalšími moderními technologiemi je to, že nahradí pracovníky, kteří jsou v současné době v zaměstnání. Nebojte se, poznamenal Boyd. „Lidé se obávají, jaká bude jejich práce a jak se změní její povaha. Ale naznačuje to, že vytváříme více pracovních míst, ne méně, ale budou to jiná pracovní místa,“ dodal.

Jedním ze způsobů, jak by umělá inteligence mohla zjednodušit operace na drůbežářské farmě, je automatizace výpočtů potřebných pro krmení a přesné dávkování léků. Umělá inteligence může optimalizovat rozhodovací proces, pomoci snížit náklady, zlepšit zdraví a welfare drůbeže a pozitivně ovlivnit celkovou efektivitu a udržitelnost.

Tato technologie využívá senzory, kamery a strojové učení k nahrazení toho, co může být časově náročný a pracný manuální proces. „AI dává producentům drůbeže velké červené tlačítko „easy“, které mohou stisknout,“ vysvětlil Boyd. “ To, co dříve zabralo sto hodin práce, lze nyní zvládnout během několika sekund.“

Více porozumět chování spotřebitelů

Umělá inteligence může také pomoci značkám drůbeže dozvědět se více o spotřebitelských nákupních vzorcích a chování. Může například změřit rozdíl mezi tím, co zákazníci říkají, že preferují, jako je ekologické či bez antibiotik (NAE), bez klecí a z volného výběhu, a za co utrácejí své dolary.

Animované postavy umožňují značkám modelovat chování spotřebitelů a rychle analyzovat výsledky průzkumu. Tyto osoby představují hlavní modely spotřebitelské segmentace pro kupující v amerických obchodech s potravinami. Zpočátku AI identifikovala jedenáct spotřebitelských osobností pro nákup kuřat; v kombinaci s ročními údaji o nákupech zákazníků však byly odhaleny další typy podskupin. „Neexistuje 125 milionů smysluplně různých způsobů, jak koupit kuře, ale také jich není šest,“ řekl Boyd. „Nakonec to bylo 42.“

Obchodníci mohou tyto informace použít k navrhování zpráv a brandingu, které jsou nejvhodnější pro oslovení spotřebitelů kuřat.

(wattagnet.com)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Aktuality

Američtí spotřebitelé stále jedí vejce, bez ohledu na cenu

Published

on

Ukázalo se, že vejce jsou nedílnou součástí jídelníčku amerických spotřebitelů, a to i za historicky vysoké ceny. Navzdory vysokým cenám vajec a nižší nabídce, spotřebitelé v roce 2022 nakoupili téměř stejný počet vajec jako v roce 2021.

V roce 2022 bylo za prvních 11 měsíců tohoto roku spotřebováno v průměru 177,5 vajec na osobu, ve srovnání s ročním průměrem 183,5 kusů v roce 2021. Ekonomická služba amerického ministerstva zemědělství (USDA ERS) předpokládá ve spotřebě za rok 2022 pokles pouze o 2,8 vajec/osoba ve srovnání s rokem 2021. Ceny vajec v USA zůstaly po většinu roku 2022 na zvýšených úrovních kvůli vypuknutí vysoce patogenní ptačí chřipky (HPAI). Navíc zvýšení cen konvenčních vajec pozitivně ovlivnilo poptávku po vejcích alternativních.

Podle Cal-Maine Foods‘ konvenční ceny vajec převyšovaly ceny alternativních vajec ve všech s výjimkou prvního čtvrtletí roku 2022. Bylo to však abnormální. Poptávka po alternativních byla také podpořena nařízeními o bezklecovém ustájení v Kalifornii a Massachusetts, které byly zavedeny 1. ledna 2022.

I když si průmysl není zcela jistý, kdy vypuknutí ptačí chřipky odezní, producenti pracují na co nejrychlejší repopulaci hejn. Jeden z odborníků, Dr. Thomas Elam, prezident poradenské společnosti FarmEconLLC věří, že virus potrvá minimálně do února 2023. Obává se však, že epidemie může pokračovat až do konce roku, protože volně žijící ptáci migrují opět na sever.

(wattagnet.com)

Continue Reading

Aktuality

Kvůli cenovému stropu bude nedostatek vajec, domnívá se maďarský Svaz producentů vajec

Published

on

Výrobci pracují naplno a dělají vše pro to, aby byl vajec dostatek, ale kvůli cenovému stropu nelze dlouhodobější nedostatek dodávek vyloučit, uvedl Svaz maďarských chovatelů vajec.

Nejenže může být problém s uspokojováním potřeb obyvatel, ohrožený může být i rozvoj a tvorba rezerv. Zatímco u mléka, mouky a cukru se vztahuje cenový strop pouze na jeden druh výrobku u vajec se vztahuje na všechny velikosti a balení. Kvůli ceně budou maloobchodníci distribuovat méně vajec, omezí množství, které lze prodat a budou od výrobců objednávat menší množství. To může způsobit snížení kapacit. Maďarsko už nyní není soběstačné a pětina spotřeby musí být uspokojována ze zahraničí. Ceny ale nesnižuje ani dovoz, protože vejce nejsou v jiných evropských státech levnější než v Maďarsku, uvádí Svaz.

Výrobci podle slibu asociace udělají vše, co mohou, ale sektor chce urychlené konzultace s ministrem hospodářského rozvoje a ministrem zemědělství. Současné podmínky se vyznačují naprostou nepředvídatelností i když produkce vajec je časově náročný proces, kde je plánování velmi důležité – zdůvodnil iniciativu Svaz.

(szeretlekmagyarorszag.hu)

Continue Reading

Aktuality

Ukrajina: produkce vajec klesá

Published

on

Podle zpráv ukrajinských médií způsobují výpadky elektrického proudu stále horší situaci na farmách produkujících vejce. Produkce vajec se omezila nebo odstavila pouze v závodech, které převzali Rusové nebo je přímo zasáhla válka. Nyní ale, kvůli útokům na energetickou infrastrukturu, produkce vajec drasticky klesla. Vejce je na tuzemském trhu nedostatek a jejich ceny šly velmi prudce nahoru. Ukrajinský export vajec pomalu umírá. Ukrajinská média ale upozorňují, že chovatelé nosnic se díky obtížnému exportu obilí do okolního světa utěšují kvůli tamnímu levnému obilí a krmiv.

(kipdip.org.pl)

Continue Reading
Advertisement

Nejnovější příspěvky

Advertisement

Facebook

Aktuality